Discovery 2+ Stock Rom ( Twrp )

Merhaba arkadaşlar  bugün sizlere Discovery 2+ orjinal Stock Romu Tanıtıp Ve paylşacağım arkadaşlar bildigimiz gibi  discovery  Serisi  en çok  satanlar listesinde ve  en çok  kullanılan  4 telefon markası ve  gerçekten’de  sağlamlıgı olsun  kalitesi  olsun hiç  bir. aksilik yaşanmıyor Sadece Discovery2+ Dokunmatiginde  sapıtmalar olur Fakat bunuda bazı  custom romlarla  gçilebilir  fakat orjinal romlar her  zaman daha iyidir  custom  romları önermiyorum aksi taktirde telefonlarınıza  zarar  verebiliriniz zaten.. garanti  dışı kalır  bir oynama olursa.. bu  romu telefonumu  ganrati  gönderecem  yok tamirciye  gönderecem  diyenler  yüklesin göndersin aksi  taktirde hiç bir  verim alamasın  garantide bakmaz.. orjinaligine  bakarlar.. aşağıda Dosyaları Vereceğim. Bunu Nasıl Yüklerim  ederim  dert etmeyin.. aşagıdaki  resimli  anlatıma bakarak yapabilirsiniz  iyi günler..

ve Rom Dosyası

TWRP Recovery 2.8.7.0
SP Flash Tool (TWRP Recovery yüklemek için.)
MT6592_Android_scatter Dosyası
Discovery II/II+ modelleri için USB Driver

 

Romu yüklemek için öncelikle twrp recoveryi yüklemelisiniz.
———-TWRP YÜKLEME ADIMLARIDIR EĞER TWRP KURULU İSE BU ADIMLARI GEÇİN———-

Driverin kurulumu için öncelikle indirdiğiniz ”PreLoader USB VCOM Port” rarının içindeki dosyaları masaüstünde ”Driver” adında bir klasör oluşturarak içine atın.

Cihazınızı kapatın. Daha sonra usb kablo ile bilgisayarınıza bağlayın. Ardından aygıt yöneticisini açarak İçinde ünlem olan sarı renkli bir donanım olucak. Bu sürücüye sağ tıklayıp ”Sürücüyü Güncelleştir”e tıklayın. Gelen pencereden Sürücü yazılımı için bilgisayarımı taraya tıklayın.

Burada oluşturduğunuz ”Driver” dosyasının yolunu gösterin ve ileri deyin.

Ve ardından driver başarıyla yüklenmiştir. Artık TWRP  kurulumuna geçebiliriz.

İndirdiğimiz ”SP_Flash_Tool_v5.1352.01” rarının içindeki dosyaları bir klasöre çıkartalım. Bu klasöre ”MT6592_Android_scatter” ve ”recovery2870.rar” içindeki recovery.img dosyasını atalım.

İşlemleri yaptıktan sonra SP Flash Tool’u açalım. Gelen uyarıya ”OK” diyerek geçelim.

Daha sonra programdaki ”Scatter-loading” butonuna basın.

Burada ayrı bir dosyaya çıkardığımız ”SP_Flash_Tool_v5.1352.01” dosyalarının olduğu bölüme girin ve oradan ”MT6592_Android_scatter” adlı metin belgesini seçin.

Seçtikten sonra SP Flash Toolda aşşağıdaki resimdeki gibi bir görüntü oluşacaktır. Bundan sonra yukarıdaki download tuşuna basarak telefonumuzu KAPALI halde usb kablo ile bağlıyoruz.

İşlem başlayınca alttaki çubuk hızlıca dolmaya başlayacaktır. Bu esnada KESİNLİKLE cihazınızın USB kablosu ile oynamayın. Aksi taktirde brick olabilir.

İşlem tamamlandıktan sonra karşınıza tick işareti gelicektir. TWRP Recovery kurulmuştur 

———-TWRP YÜKLÜ İSE AŞŞAĞIDAKİ ADIMDAN İTİBAREN YAPMAYA BAŞLAYIN———-

Şimdi telefonumuzu recovery modda açacağız. Bunun için telefonun SES AÇMA ve GÜÇ tuşuna basılı tutuyoruz. Bootlogo geldiğinde GÜÇ tuşundan elimizi çekip SES AÇMA tuşuna basılı tutmaya devam ediyoruz.

Karşımıza recovery menüsü gelicektir. Buradan Wipe kısmına gelerek Dalvik cache, cache, data , internal storage, system ve custpack ticklerini işaretleyek swipe to wipe çubuğunu sağa doğru kaydıralım. İşlem bittikten sonra tekrar geri gelelim.

Ana menüden mount kısmına girelim. System ve custpack tiklerini kaldırdıktan sonra disable mtp butonuna 2 kere basalım. Bundan sonra telefonumuzu bilgisayara usb kablo ile bağlayarak ”GM Discovery II+ Stock Rom.zip” Dosyasını telefonunuzun ana dizinine atalım bu işlem biraz sürüyor. Attıktan sonra tekrar geri gelerek Install kısmına girelim. Ve GM Discovery II+ Stock Rom.zip dosyasını seçelim. Swipe to Install çubuğunu sağa doğru kaydırarak kurulumun tamamlanmasını bekleyin. Kurulum tamamlanınca reboot system diyerek telefonunuzu açabilirsiniz.

Telefonunuz rootsuz, ilk aldığınız gibi kullanıma hazırdır. Ancak böyle garantiye yollanamaz. TWRP Recovery yüklüdür. Garantiye yollayacaksanız Orijinal recovery yükleyin ya da SP Flash tool ile yüklenen romu yükleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir